E-Kitap okumak ister misiniz?

Yurt dışında her ay bir sürü yeni bk ve fk kitabı çıkıyor ancak bu kitapların çok azının Türkçe’ye çevrilme şansı oluyor. Eğer ingilizce biliyorum ve orijinal dilinde kitap okumak istiyorum, hem de bunu yasal yollarla yapmak istiyorum diyorsanız aşağıda bazı bağlantılar paylaştım. Bunlarla kendinize güzel bir e-kitap arşivi oluşturabilirsiniz.

İlk bağlantı ile 2014 Campbell Ödülü’ne aday olan tüm eserlerin yer aldığı toplama kitaba ulaşıyorsunuz.
Buradan indirebilirsiniz.

İkinci önerim bookbale.com web sitesi.
Bu sitede yanlış hatırlamıyorsam aralık ayında bir toplu kitap satışı olmuştu, şubat ayı için yeni kitaplarla tekrar satış başladı. Mantık şu şekilde işliyor, 6 kitaba min. 2,99$ veya gönlünüzden koparsa daha fazla para veriyorsunuz. Eğer en az 10$ öderseniz de 2 bonus kitap yanında geliyor. Böylece 8 kitabı 10$ (22-23 lira) gibi komik bir fiyata alıyorsunuz. Türkiye’de sahafta bile 3 liraya zor kitap bulabildiğinizi düşünürseniz fiyatın ne kadar uygun olduğunu anlarsınız. Ben geçen sefer 10$ verip 8 kitap almıştım. Bu sefer de aynı şekilde yapmayı düşünüyorum.

Phoenix Pick‘in aylık bedava kitabı:
Bu sitede her ay bir yazarın e-kitabı bedava oluyor. İlk bedava kitabımı Nisan 2011’de indirmişim. O zamandan beri kaç kitap oldu saymadım.

Yazar Augie Foster’dan ve sağlık sorunundan Scalzi’nin bu yazısı ile haberdar olmuştum.

Kendisine destek olmak amacıyla Returning My Sister’s Face isimli kitabını aldım. Ancak siz isterseniz sadece 0,99$’a Nebula ödüllü “Sinner, Baker, Fabulist, Priest; Red Mask, Black Mask, Gentleman, Beast” kitabını alabilirsiniz.

Kendi eserlerine burada bağlantı vermiş.

Galaxy’s Edge:

Editörlüğünü Mike Resnick’in yaptığı online dergi 3 ayda bir yayımlanıyor. İnternet üzerinden okursanız bedava, pdf vb formatta indirmek isterseniz paralı (3.99$). 3 ay içinde her gün bir yazısını okusanız bitirirsiniz zaten. Ne yazık ki eski sayılarına sadece para ödeyerek ulaşıyorsunuz.

Tor.com hikayeleri:

Tor.com sitesinde düzenli olarak online hikayeler yayımlanıyor, ve bunların bir kısmı Hugo, Nebula ödüllerini alıyor. Düzenli olarak bakmanızı tavsiye ederim.

 

Siz de bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir